Незабудка - символ вічного кохання...

Квіти - це мова природи. Вона справжня та щира. 

Флоріографія - символіка, що надається квітам для відображення тих чи інших настроїв і почуттів.

У Вікторіанську епоху мову квітів використовували для того, щоб сказати про свої таємні почуття. Мова квітів з'явилась на Сході. Знання про мову квітів потрапили до Європи завдяки нотаткам Обрі де ля Моттрея і леді Мері Уортлі Монтегю.

10 листопада святкуємо День незабудки.

Це одна з самих загадкових квіток. Дуже багато легенд і міфів люди присвятили ніжним незабудкам.

Одна з них говорить про те, що богиня Флора, роздаючи імена різним рослинам, не звернула уваги на скромну синю квітку. Вже виходячи, вона почула, як ця квітка тихо вимовила "Не забудь мене!" Флора розгледіла квітку та дала їй назву «незабудка». Флора подарувала незабудці здатність навіювати людям спогади.

Друга легенда походить з Стародавньої Греції. Вона розповідає про молоду пару - пастуха Лікаса та його кохану Єгле. Одного разу Лікас змушений був попрощатися зі своєю нареченою. Вона ж, перебуваючи у страшному хвилюванні про їх подальшу долю, не змогла стримати сліз. Впали на землю сльози з її очей та перетворилися на невеликі квітки небесної блакиті. Лікас зірвав їх і забрав із собою, щоб зберегти пам'ять про кохану.

Крім романтичних легенд незабудки увійшли в традиції багатьох народів. Наприклад, у Німеччині раніше вірили, що незабудки допомагають знаходити скарби. В Англії дарували вінок з незабудок Весняній королеві, яку обирали з найкрасивіших дівчат. В околицях Люксембургу існує маленька, надзвичайно швидка та прозора як скло річка, що носить поетичну назву «Купання красунь». Береги цієї романтичної річки з липня по серпень покриті безліччю чарівних великих яскраво-блакитних незабудок. У Європі це місце вважається втіленням всіх легенд про незабудку.

Українське слово «Незабудка», англійське слово "Forget-Me-Not", німецьке "Vergipmeinnicht" промовляють про одне й те саме: про силу спогадів та про справжнє кохання.Коментарі