Нові книги від Українського інституту книги

Едіт Вортон — видатна американська романістка, авторка тринадцяти великих романів, найвідомішим із яких залишається «Пора невинності». Завдяки цій книзі письменниця в 1921 році стала першою жінкою, яку було удостоєно Пулітцерівської премії.

Едіт Уортон народилась у Нью-Йорку, в заможній аристократичній родині. Дитинство і юність вона провела в Європі, де зійшлася з багатьма знаменитими письменниками того часу, в тому числі й із Генрі Джеймсом, класиком англо-американської літератури. В 1908 році, вже будучи відомою письменницею, вона покинула чоловіка і втекла до Франції, де почався її багаторічний таємний роман із Мортоном Фуллертоном, журналістом британської «Таймс».

У роки Першої світової війни Едіт Вортон працювала журналісткою «Таймс», майже постійно перебуваючи на лінії фронту. За самовіддану допомогу біженцям із районів бойових дій у 1916 році у ряд Франції нагородив її орденом Почесного легіону. До кінця днів Уортон жила у Франції, і лише одного разу — в 1923 році — відвідала США, щоб узяти участь у церемонії вручення їй почесного докторського ступеня Єльського університету.

Кілька книг письменниці вже в наші дні покладено в основу фільмів і серіалів, серед яких особливе місце займає блискуча екранізація «Епоха невинності», яку знято в 1993 році Мартіном Скорсезе з Мішель Пфайффер і Вайноною Райдер у головних ролях. Фільм цей зібрав величезну кількість престижних нагород і премій, та запорукою його успіху стали, перш за все, чудовий сюжет і майстерність письменниці.

«Пора невинності»

Дія роману розгортається у 70-х роках ХІХ ст., і за визнанням авторки, це була її втеча у дитячі спогади про давно зниклу Америку, намагання примирити той старий світ із новим, що постав після Першої світової війни. Письменниця щемливо й водночас іронічно розповідає історію кохання молодого адвоката Ньюленда Арчера та графині Оленської, екстравагантної кузини його нареченої. Її герої страждають, прагнуть щастя, але чи вистачить у них моральних сил, щоб відстояти своє почуття?

Ми всі чекаємо від життя «казки» і можемо терпляче переносити його удари в надії на компенсацію в майбутньому. Але коли отримуємо те очікуване, то далеко не завжди впевнені, що воно було варте всіх наших переживань. За читанням таких романів час спливає непомітно, доставляючи велику насолоду.


Коментарі