Агата Крісті – одна з найбільш відомих авторів детективного жанру

Агату Крісті неможливо не любити. Потрібно прочитати всього лиш одну книгу, і ви потягнетесь за іншою, і так кожного разу. Міс Марпл або Еркюль Пуаро? Обери свого героя та розгадуй загадки разом з ними. Авторка написала близько 70 романів, залишається тільки здогадуватися, звідки у ніжної жінки Агати Крісті було стільки сюжетів про вбивства. Що цікаво, кожен наступний роман не схожий на попередній. 

Ім’я Агати Крісті увіковічнено у світовій літературі численними шедеврами її авторства. Справжнє ім’я письменниці – Агата Мері Кларисса Маллоуен. Будучи письменницею, драматургом і прозаїком, її книги до сих пір продаються мільйонними тиражами. А хтось стверджує, що кількість реалізованих видань можна зіставити з продажами Біблії і творів Шекспіра за весь час.

Народилася Агата Крісті в 1890 році в Англії. Її батьки на момент народження були заможними переселенцями з США. Тому дитинство юної письменниці проходило в умовах достатку, в красивому маєтку Ешфілд.

Дитинство і юність

Цікавий факт з життя Агати Крісті: дівчинка не навчалася в школі, так як в той час на зламі століть дівчат з раннього віку готували до заміжжя. Тому в основу навчання з малого віку увійшли танці, спів, вивчення манер і звичаїв. Але юна Агата була настільки соромлива і боязка, що сцена і танці були її тягарем.

І лише в 16 років юну Агату відправили вчитися в Париж. Там особлива французька культура зробила з неї впевнену в собі блондинку з блакитними очима.

Цікаво, що до 16 років дівчина не могла написати і слова без граматичних і орфографічних помилок. Але лише до 20-ти років, коли вона почала працювати медсестрою у військовому госпіталі, їй вдалося отримати навички грамотного написання творів. Після Першої Світової Війни досвід роботи санітаркою допоміг їй стати фармацевтом, де вона остаточно вивчила грамотність.

Примітно, що досвід роботи в медицині допоміг їй в подальшому при написанні численних детективів. Улюблений спосіб вбивства героїв книг – отруєння хімічними та медичними препаратами, що дослівно описано в виданнях з вражаючою точністю.


В період роботи фармацевтом після війни дівчина знаходить своє перше кохання, виходить заміж і отримує відоме прізвище – Крісті. Ймовірно, душевні пориви і вплив чоловіка сприяли розвитку любові до літератури. У нічні зміни і перерви від роботи дівчина починає творити шедеври …
Коментарі