12 липня — День фотографа. 5 цікавих фактів про фотографію


Щорічно 12 липня відзначається День фотографа.
У цю дату вшановують святу Вероніку, яка вважається покровителькою фотографії. За легендою, вона обтерла обличчя Христа своєю хусткою і на тканині проявився його лик. То була перша в світі річ, подібна до фотографічного зображення.
Відзначати день фотографа 12 липня було вирішено ще й тому, що в цю дату 1854 року народився Джордж Істман – засновник компанії Kodak, який зробив фотографію доступною всім.

5 цікавих фактів про фотографію:

1. Як фото допоможе повернути загублений гаманець
В 2009 шотландські психологи провели експеримент. Вони «загубили» на вулицях 240 гаманців з контактами та різними фотографіями. Всього повернули 42% гаманців. Але які саме? Так, повернули всього 15% від всіх гаманців, в яких взагалі не було фото, 28% — з літньою парою, 48% — з сім’єю, 53% — з домашньою твариною та 88% з немовлям.

2. Ейнштейн та найвідоміше його фото
Знамените фото Ейнштейна с висунутим язиком було зроблене в 1951 році після святкування дня народження фізика. Він був втомлений та на чергове прохання позувати висунув язик, але фотограф встиг зробити кадр. Фото дуже сподобалось вченому і він подарував його ведучому науково-популярних передач Говарду Сміту. На звороті було написано: «Вам сподобається цей жест, тому що він призначений всьому людству».

3. Звідки з’явився термін папарацці
Папараццо — ім’я надокучливого фотографа з фільму Федеріко Фелліні «Солодке життя». Після виходу фільму слово приклеїлось до всіх фотографів, які переслідують знаменитостей.

4. Нічна веселка
Місячна веселка над водоспадом Вікторія.
Фото: Calvin Bradshaw
Веселку можна побачити не тільки вдень. Існують і веселки, які виникають коли сонячне світло відбивається від місяця. Але так як це світло суттєво слабше, то для людського ока веселка виглядає просто білою. Але фотоапарат з тривалою експозицією може зафіксувати її в кольоровому вигляді.

5. Як Едіт Піаф рятувала полонених за допомогою фото
Відома співачка Едіт Піаф в період окупації виступала в таборах для військовополонених на території Німеччини, а потім фотографувалась на пам’ять з ними та німецькими офіцерами. Після цього в Парижі обличчя військовополонених вирізали з фото та приклеювали в фальшиві документи. Піаф їхала в табір з повторним візитом та таємно привозила паспорти, по яким деяким полоненим вдалось втекти.


Коментарі