Чорно-біле свято: в Україні відзначають День шахів

Починаючи з 1966 року, у всьому світі 20 липня відзначають Міжнародний день шахів .
     1 листопада 2011 року Постановою Верховної Ради України «враховуючи вагомі досягнення українських шахістів у змаганнях на міжнародному рівні, з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади і громадських об'єднань до шахового спорту як високоінтелектуального, доступного і наймасовішого виду спорту, забезпечення державної підтримки і розвитку шахів, примноження потенціалу та популяризації шахів серед молоді, зміцнення міжнародного авторитету України завдяки досягненням шахістів» проголошено 20 липня День шахів в Україні. 
     Шахи – це найкраща і найбільш поширена інтелектуальна гра у цілому світі. Є вона одночасно і найстаршою. Не дивно, що гра в шахи відіграє в історії, легендах і переказах велику роль. Вже сам винахід шахової гри, захований в сутінках стародавньої історії.
     В Україні шахи відомі ще з Х-ХІ ст. Перший шаховий клуб сучасності був створений у 1881 році у Харкові, згодом у Києві, Одесі та інших містах.  З 1924 року в Україні провадяться щорічні чемпіонати шахів.  З моменту проголошення не залежності України український шаховий світ отримав змогу діяти самостійно.
     Нині в нашій країні щорічно проводиться власна першість серед чоловіків і жінок. У 1992 році було засновано Федерацію Шахів України (ФШУ). З цього ж року Україна виступає на Міжнародних шахових турнірах.
     Раніше гра в шахи була привілеєм королів і аристократії, сьогодні вони доступні кожному, навiть малюку.
     Імениті гросмейстери кажуть, що вивчити і запам'ятати правила гри зовсім не складно.    А от навчитися грати добре, стати майстром, може не кожен. Характерна риса шахіста - це вміння прорахувати ситуацію на кілька ходів уперед.
    
 Запрошуємо до нашої бiблiотеки на турнiри вихiдного дня кожної недiлi.Коментарі