День бабусь і дідусів: історія і значення свята

Сьогодні, 28 жовтня, відзначаємо День бабусь і дідусів. Це миле, добре, сімейне свято, в яке онуки вітають своїх бабусь і дідусів, кажуть їм слова подяки, та й просто весело проводять час. Мета цього свята – показати старшому поколінню його важливість і значущість для онуків.

У Дня бабусь і дідусів немає певної точної дати, і в різних країнах він відзначається у різні дні. Наприклад, у Польщі 21 січня святкується День бабусь, а наступного дня, 22 січня, вшановуються дідусі. Туреччина відзначає Міжнародний день бабусь і дідусів 8 лютого. Франція вітає своїх бабусь і дідусів на початку березня, а Італія – ​​в середині осені.

Україна і ще близько 30 країн світу святкує День бабусь і дідусів 28 жовтня. У 2020 році свято припадає на середу. І хоча це середина трудового тижня, обов'язково знайдіть вільну годинку, щоб зателефонувати своїм рідним і близьким людям і сказати їм, як ви їх любите.

Ідея організації свята для вшанування бабусь і дідусів з'явилася понад 10 років тому, у 2009 році, в Голландії. З такою цікавою ініціативою виступило голландське Квіткове бюро, запропонувавши в цей святковий день, щоб онуки дарували своїм бабусям і дідусям кашпо з живими квітами. Це стало б символом міцного і нерозривного зв'язку між поколіннями – як між корінням і молодими паростками.

Так з'явилося добре сімейне свято, яке дуже сподобався людям і швидко поширилося по всьому світу, в тому числі і в Україні. Тим більше що наприкінці жовтня у слов'ян здавна відзначалися Осінні Діди – свято, покликане зміцнити зв'язок із предками і об'єднати всі покоління.

Коментарі