Марія Башкирцева - художниця, скульптор, письменниця


       В цьому році виповнюється 150 років від дня народження дівчини з диканського хутора Гавронці, що на Полтавщині, унікальної художниці в історії світового мистецтва Марії Костянтинівни Башкирцевої.
Талановита художниця, яка прославила рідну Полтавщину на весь світ.

          Доля цієї дивовижної дівчини приваблює навіть більше, ніж її творчість.
Марія була дуже гарною, знала шість європейських мов, грала на роялі, гітарі, арфі та мандоліні, мала чудове сопрано. Окрім того, вона залишила щоденник, який писала з тринадцяти років і до самої смерті 1884 р.  Писала дуже відверто, писала, знаючи, що потім його читатимуть.
Зі сторінок щоденника з нами говорить жінка-художниця, яка прагнула щастя, свободи та творчості, мала всі можливості, але ... не мала часу. Туберкульоз убив її двадцятичотирирічною. Однак цих років вистачило для того, аби світ роздивився геніальність Башкирцевої.

            Пішла із життя Марія Башкирцева зовсім юною, у розквіті слави, залишивши незгасний слід обдарованої художниці, літераторки. Її мистецька і літературна спадщина стали надбанням людства.

Оспівали всесвітньо-відому художницю у своїх творах полтавські письменники та поети: Іван Нечитайло - віршована повість "Вічно молода Марія", Ніна Зайко, Валентин Сакун.
Завітайте до нашої бібліотеки, познайомтесь з літературою  про геніальну художницю полтавського краю.

  

Коментарі