Україна - земля козацька...


Щорічно у день одного з величних православних свят - Покрови Пресвятої Богородиці - відзначатиметься День захисника України.
         
    Користувачам бібліотеки пропонуємо переглянути книжкову виставку "Україна - земля козацька...". Де Ви знайдете відповіді на запитання: хто такі козаки? Які їх звичаї та обряди? Якою була їх бойова підготовка, адже козаків запрошували, як спецвійська, у різні європейські країни.
     Ключова постать - козак, який уособив український ідеал чоловіка-воїна, що прагнув до волі і свободи, наділений такими психологічними рисами, як мужність, хоробрість, чесність, працьовитість.
     На раді козаки обирали собі керівника - кошового або гетьмана. З середини ХУІІ ст.  ці посади мають різні значення. Кошовий отаман - керівник Запорізької Січі, а титул "гетьман" мав значення правителя України.
    Познайомившись із книжковою виставкою на широкому обсязі фактичного матеріалу Ви дізнаєтесь про кошових отаманів та гетьманів, з якими пов'язана історія становлення козацтва, боротьба за незалежність України та багато інших цікавих історичних подій.
      Сьогодні справа захисту української незалежності згуртувала і кадрових військових, і добровольців, і волонтерів, тому коло тих, кого ми вшановуємо як захисників України, включає і їх.
           
      

    Це день пам'яті та пошани всіх , хто впродовж століть боровся за свою землю і відстоював суверенітет України після здобуття нею незалежності.


Коментарі